Defacto

Początek działalności naszej firmy to rok 1982. Do roku 1987 zajmowaliśmy się produkcją w branży chemicznej. Następne dwa lata to produkcja dziecięcych huśtawek z drewna. W 1989 r. uruchomiliśmy produkcję mebli ogrodowych i biurowych na bazie giętych konstrukcji rurowych kontynuowaną przez jedenaście lat. W roku 1996 w ramach wolnych mocy przerobowych lakierni rozpoczęliśmy współpracę w zakresie malowania proszkowego podzespołów do układów hamulcowych Fiata.

Rynek motoryzacyjny wymagał jednak pokrywania swoich podzespołów technologią elektroforezy czyli nakładania powłok organicznych z udziałem prądu elektrycznego. Dzięki kontaktom ze specjalistami w tej dziedzinie uzyskaliśmy niezbędną wiedzę i tak w 1998 roku uruchomiliśmy pierwszą linię kataforezy. Wraz ze zmianą lokalizacji firmy wybudowana została nowa, większa linia kataforezy w Kaczorach. Z czasem nabyte doświadczenie i pozycja na rynku pozwoliły nam rozszerzać działalność. W roku 2006 powstał nowy obiekt i uruchomiliśmy kolejną linię, zaplecze techniczne i laboratorium.

Dla poszerzenia zakresu usług w 2014 roku został oddany do użytkowania nowy, jak dotąd największy obiekt o powierzchni 3500 m2 z uruchomioną nowoczesną linią lakierniczą do malowania proszkowego, czyli powrót do procesu po 20 latach, z zastosowaniem najnowszej technologii, neutralizatorem ścieków, zapleczem biurowym, logistycznym i śrutownicą do obróbki strumieniowo-ściernej.

Chcąc zapewnić naszym stałym Klientom jak również tym, którzy zechcą z nami współpracować – świadczenie naszych usług na najwyższym światowym poziomie w zakresie pokrywania detali technologią kataforezy – zbudowaliśmy i uruchomiliśmy w m-cu wrześniu 2019 roku w pełni zautomatyzowaną linię KTL, której gabaryty i parametry pozwolą zaspokoić najwyższe wymagania wszystkich branż.

Dzisiaj nasza firma to 11 000 m2 powierzchni zabudowań na obszarze 4,5 ha.

Dzisiaj nasza firma to najnowsze technologie i doświadczony personel.

pl_PLPolski